Дистанційне навчання

/Files/images/na_sayt/sho_krashe_distancijne_navchannya_abo_tradicijna_shkola.jpg

Що краще: дистанційне навчання або традиційна школа

З чим порівнювати?

В першу чергу необхідно відзначити, що незважаючи на слова експертів і фахівців від педагогіки, поняття «краще» або «гірше» завжди суб'єктивні. Це означає, що «краще» для одних, не обов'язково буде таким же і для вас. Крім усього іншого, серйозне значення має конкретна школа, з якою відбувається порівняння, безпосередньо її переваги та недоліки.

Однак, можна порівняти самі системи навчання, спираючись на існуючий досвід дати свою оцінку.

Ефективність навчання: дистанційна та традиційна школа

Розуміння та трактування ефективності дуже різне, ми будемо спиратися на обсяг і сукупність знань та навичок, котрі отримують учні у під час занять.

За даним показником лідирує дистанційна форма навчання. Секрет такого підходу полягає у можливості створити гнучку і індивідуальну програму для кожного учня. У традиційній школі, на класних заняттях, таке неможливо. Навіть виконання домашніх робіт оцінюється і перевіряється досить уніфіковано. При дистанційній роботі з учнями вибудовується значно більш продуктивна комунікація: консультації з усіх виникаючих питань, допомога в опрацюванні складної теми, додаткова інформація за обраним напрямом, та ін.

Крім цього, традиційна школа досить «традиційна», багато нововведень сприймаються негативно з боку адміністрації та перевіряючих органів. Разом з тим, сучасна шкільна програма піддається серйозній критиці, як застаріла та недостатня навіть для вступу до вітчизняного ВНЗ. Дистанційне навчання школярів від самого початку передбачає більш гнучкий підхід, може включати в себе значно більший обсяг матеріалу. Значення «робочого часу» та «навчальних годин», на основі яких нараховується заробітна плата вчителям в традиційній школі, тут значно переглянуто. Все це допомагає дати учневі на дистанційній формі більше, допомогти краще зрозуміти всю програму, продемонструвати найкращі результати на будь-якому рівні.

Соціалізація, виховання та самоорганізація

Сама «сильна» сторона, на думку ряду фахівців, традиційної школи - це соціалізація дитини. Іншими словами, саме в школі він отримує необхідні навички спілкування, йому прививаються культурні норми, він вчиться поводитися в колективі. Прийнято вважати, що в дистанційній формі дитина повністю позбавлений цього.

  • Коло спілкування. Чи багато сучасні школярі спілкуються в інтернеті? Якщо вони раптом перестануть відвідувати школу особисто, хіба це відведе їх з соц. мереж, чатів та інших форм сучасної комунікації? Чи перестануть вони спілкуватися з друзями по спортивним секціям або гурткам? Такий підхід міг би бути актуальним двадцять років тому, але сьогодні все змінилося. Незалежно від того, що і як відвідує ваша дитина, він зможе зв'язатися з друзями і товаришами навіть не виходячи з дому. Можна критикувати такий стан справ, ностальгувати про власний досвід, але це вже сформований і об'єктивний факт.

Отже, враховуючи ситуацію в Україні, щодо пандемії коронавірусу, дистанційне навчання переважає над традиційною школою.

Кiлькiсть переглядiв: 0